23.05.2020 - Austrálie vs. USA: Delter Press nebo Aeropress GO

Srovnali jsme dvě novinky: Delter Press a Aeropress GO

23.05.2020 - URNEX novinky pro vyčištění čajové černi: TEA CLEANER

Urnex Tea Clean a Urnex Tea Tabz vyčistí čajovou čerň na porcelánu nebo sítkách

23.02.2020 - New Vithanakande: Ukázková fabrika na čaj

„Co znamenají označení u cejlonského čaje“

22.02.2020 - ANKOMN: konečně vakuum

Vakuové dózy na kávu, čaj ..., zatím nejlepší řešení

Coffeever

Někdy vás název napadne hned a jindy bloumáte celé dny a hodiny a nic, alespoň tak to mám já. Chtěl jsem něco mezinárodně neutrálního (když už, tak už) a aby to byla vícesmyslná přesmička a tak vznikl Coffee fever resp. Coffee ever, tak trochu kávová horečka napořád (ač to vlastně odporuje mojí vlastní filosofii, nehnat se za rychlým až oportunistickým ziskem, kdy mnoho věcí dělám jinak než je střední proud a největší móda). Ale naopak mám rád věc s trvalou hodnotou a svou kvalitou, která vydrží věky nebo alespoň roky a tak zde nenaleznete laciné a nekvalirní výrobky.

Chceme to dělat možná trochu jinak než většina, nenaleznete zde všeobecně známe značky kávy: Lavazza, Segafredo ani Illy, stejně jako neholduji předraženému luxusu s například dle mého názoru pochybnou cibetkovou kávou Kopi Luwak. Chceme to dělat hlavně lidsky pro lidi, Dělat to, co se nám samotným líbí (lidský přesah), pokud někdo chce poradit, pak se vší upřímností a popravdě, nikoliv prodat a přitom glorifikovta, co potřebuji zrovna prodat, protože mám nadbytek nebo dobrou marži. Nechceme být obchodem, kde se vám snažíme vsugerovat, že v návalu davové psychózy z předvánočního prodeje nebo Black Friday atp. musíte rychle nakoupit v akci, nebo snad, že zboží již nebude. Nebudeme nabízet 80% slevy na zboží které jsme včera o 79% zdražili, či vyprávět příběhy, které mají jen prodávat a s pravdou mají společné asi jako Jirískovi pověsti. Chceme hlavně vás naše zákazníky potěšit a udělat vám či obdarovanému radost. Protože potom máme i my radost, když se nám zákazníci vracejí a časem se snad tento obchod stane takobým dobrým zvykem a součástí, kam se rádi vracíte.

Možná jsme moc konzervativní a nehledáme žádný rychlý oportunistický zisk, ale chceme nabídnout služby, která vychází z více než jedné dekády, kterou se pohybuje v oblasti kávy, čaje, čokolády a příslušentví, které je k jejich přípravě potřeba. Nemáme úplně potřebu prodávat toto do supermarket, které berou obchodu duši a sotva vám tam někdo poradí, či naleznete, něco skutečně zajímavého a kvalitního, protože první jsou výsledky pro akcionáře a hezké excelové tabulky..., nikoliv zákazník se svou potřebou, ale psychologie nákupních chování a jiné věrouky moderního obchodu. Ano jsem sentimentální a chceme dostat dobré výrobky i k vám a tak jako jsme distributory, kteří ne vždy nalezli třeba v menším městě obchod, kde by stáli o kvalitní ač méně známe zboží a neptali se jen, za kolik a značku, která je každému známá, ale není v supermarketech..., a to si samo svou podstatou věci odporuje... Proto jsmevznikli, aby jste mohli nalézt právě takové výrobky a byly doručeny přímo až do vašeho domu.

Máme-li možnost, rádi nabízíme výrobky z ekologického zemědělství a je pro nás velmi dležité znát naše dodavatele a někdy i dále. Proto za imi podnikáme cesty  a snažíme se přijít na kloub, proč právě jejich výrobky jsou dobré a co ovlivňuje samu kvalitu, ale také jací jsou a jak žijí.

Budeme se snažit vám naslouchat, co by vám udělalo radost a co hledáte a reagovat na tykové podněty a dále se rozvíjet a nadále hledat cestu, která mže být i cílem. Upřímnost a pravdomluvnost bez laciných pozlátek marketingu je pro nás více ve spojení s kvalitní službou, než peníze vynaložené na marketing. Budeme se snažit jít více cestou lidové slovesnosti než investovat velké částky do médii a zvedat ceny výrobků. Budeme se snažit o příznivý poměr ceny ke kvalitě výrobk, ale také služby s radou či příjemným doručením, stejně jako adekvátně posuzovat reklamace s lidským rozměrem a snad jednou za čas i potěšit drobnou pozorností.

A stejně tak samozřejmé je pro nás, že nejen, že známe naše dodavatele, ale také ochutnáváme naše výrobky a testujeme je, jinak bychom asi jen těžko mohli být dobrým rádcem, ale také musíte mít pochopení, že při více než tisícovce produktů, ne vždy a každý ví o všech vše, tak se někdy musí zeptat své-ho kolegy-ně. A stejně tak si myslíme, že každý má právo na své chutě, co mu chutná, stejně jako já více piji čaj (ač mi chutná káva, zejména filtrovaná a malá černá), tak moje pravá ruka a partnerka v životě i podnikání naopak kávu s mlékem, héédně mlékem..., proč ne.

Proto se těšíme, že najdeme cestu jak vám udělat radost v našem obchodu, a kdykoliv nám dejte vědět, co můžeme zlepšit

tak dobrou černou :-)